WordPress 5.9 Top 3 novinky

WordPress 5.9 “Joséphine”, nová verze open-source systému, který používá 43% webů na internetu.

V tomhle příspěvku se budeme snažit vyzdvihnout nové vymoženosti, aby práce s WordPressem byla co nejefektivnější. 

Před aktualizací proveďte zálohu Vaší stránky!

Z vlastní zkušenosti víme, jak jsou zálohy důležité. Malinká chyba v kódu pluginu a ta se stane hned, může způsobit při aktualizaci nenávratnou ztrátu dat.

Pokud nevíte jak správně zálohovat, napište nám. Zadarmo Vám poradíme, popř. vyřešíme vše za Vás. Zde je náš kontakt.

Novinky ve WordPressu 5.9

1: Site Editor (Beta)

V záložce “Vzhled” ve Vaší WordPress administraci se objevila nová možnost a tou je “Editor (Beta)”.

Tato záložka Vám umožňuje vizuálně spravovat Váš obsah. Objevují se zde změny stylů celé stránky, úprava bloků Vaší stránky.

WordPress se tímto snaží vyrovnat populárním editorům jako je Elementor nebo Bricks, bohužel zatím dost zaostává a např. k Elementoru se zatím ani nepřibližuje. Nutno podotknout, že se jedná pořád o Betu. Ale třeba výše zmíněný editor Bricks, si ve své první verzi udělal skvělé jméno a přinutil spoustu uživatelů opustit Elementor a přejít na Bricks.

Za nás se určitě oplatí používat ke správě obsahu Elementor nebo Bricks, závisí už jen na Vás, jaké vlastnosti jsou pro Vás důležitější.

Site Editor ale na základní úkony stačí a svoje uživatele si najde, my pokročilejší se můžeme jen těšit, co WordPress do budoucna vymyslí.

2: Twenty Twenty – Two

V ruku v ruce s “Site Editorem” nám vyšla první defaultně bloková šablona v historii WordPressu.

Tato šablona je navržena na práci právě s Editorem zmíněným v bodě 1.

WordPress představuje novou možnost jak pracovat se šablony. Je to jedna z nejvíce editovatelných šablon, kterou můžete získat. Je zde opravdu spousta možností, jak si šablonu přizpůsobit Vaší stránce, značce. Nabízí 17 barevných palet a gradientů.

O revoluci ve výrobě stránek si ale můžeme nechat jen zdát. Toho, co lze docílit pomocí této šablony, docílíte jednodušeji a efektivněji s Elementorem. Navíc Vám přibyde tisíce dalších řešení.

3: Zlepšení výkonu

Velmi dobrá zpráva pro Všechny, co chtějí po své stránce maximum.

Stránky se načítají rychleji, což je skvělá zpráva pro editory i návštěvníky. Mimo lepší zážitek při brouzdání po internetu má toto zlepšení vliv i na SEO (search engine optimalization).

WordPress snížil čas načtení prvního viditelného obsahu o 7.90%, za což si od nás získal velké plus.

Níže poskytujeme tabulku s daty, získaných od našeho oblíbeného pluginu na zabazpečení stránky iThemes Security Pro, který mají naši klienti zdarma.

Zde také poskytneme oficiální článek (v angličtině) od samotného WordPressu, k zlepšení výkonu ve verzi 5.9: odkaz na článek